Autor stránek není nikdo jiný než moje maličkost.
Jméno mé je Margita Dušková a okolo koní se pohybuji již od 12 let. Již někdy od tří let (říkali rodiče) jsem tvrdila, že budu mít koně, tak jsem koníčka spojila s prací. :-)
235.JPG
Více informací na našich nových stránkách http://stajvlcice.eu/kurzy-a-tabory/

V současné době pro Vás tým stáje chytá již osmý ročník letních táborů s koňmi pro děti od sedmi let pouze formou příměstského tábora, pro zkušenější mládež (starší 10 let) i pobytový tábor.

Počet účastníků je na pobytovém táboře maximálně 8 dětí, na příměstském cca 12 dětí. Možnost účasti s vlastním koněm, vše dohodou.


Začátečníci si osvojí základní jezdecké dovednosti a péči o koně, získají spoustu nových zkušeností, a ještě si přitom užijí kopec zábavy. Pokročilí jezdci si mohou prohloubit své znalosti a naučit se novým dovednostem.

Výcvik začátečníků probíhá na lonži pod dozorem zkušených lektorů, pokročilí jezdci se pak mohou zdokonalit v získaných dovednostech.

Na vše dohlíží zkušený tým složený z lektora jezdectví, vychovatelů a dobrovolných pomocníků z řad zkušených členů naší stáje. Zdravotní dozor je pro nás samozřejmostí.


Proč si vybrat právě nás?
Pro výcvik jsou připraveni prověření koně, kteří odpovídají jezdecké úrovni dětí.
Výcvik provádí zkušení instruktoři, kteří mají mnohaletou praxi, nejen v oblasti výcviku jízdy na koni, ale též v oblasti zážitkové pedagogiky.
V programu tábora jsou zahrnuty i teoretické hodiny

Průběh POBYTOVÉHO jezdeckého tábora
Tábor probíhá v šesti turnusech během letních prázdnin. Nábor dětí a předání veškerých dokumentů bude probíhat vždy v neděli od 15:00, prvním jídlem v den příjezdu bude večeře.
V neděli vždy proběhne seznámení se s provozním řádem areálu, pravidly jezdeckého tábora, děti budou také poučeny o tom, jak se bezpečně pohybovat okolo koní. Děti se také seznámí s koňmi, na kterých bude výcvik probíhat.

Každý turnus končí následující pátek po ukončení jezdecké akademie, na kterou jsou rodiče vítáni. Rozloučíme se jezdeckými hrami a ukážeme si, co se děti za týden výcviku naučily.

Výcvik jízdy na koni a bezpečnost
Pro děti jsou připraveny každodenní jezdecké lekce na zkušených koních. Děti okusí jak výcvikové hodiny na jízdárně, tak vyjížďky do přírody. Děti během týdne odjezdí minimálně 6 lekcí.
S jízdou na koni úzce souvisí otázka bezpečnosti – povinnou výbavou každého dítěte je jezdecká přilba, jezdecké boty, chapsy (chrániče holení) a chránič páteře. Mezi základní jezdeckou výbavu patří i jezdecké kalhoty, nebo alespoň přiléhavé elastické kalhoty, které zabrání odřeninám. Doporučujeme též nákup jezdeckých rukavic.
Na jezdeckém táboře je samozřejmý čtyřiadvacetihodinový dozor proškoleného zdravotníka.

Ubytování a stravování
Děti budou ubytovány ve zděné budově v klubových prostorách stájí. Součástí je kuchyňka, splachovací WC, sprchování teplou vodou každý den.
Stravování bude probíhat pětkrát denně, samozřejmostí je celodenní pitný režim.

Uhrazením zálohy se přihláška stává závaznou.Děti do 18ti let nebudou jezdit na koních bez stanovených ochranných pomůcek!

Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta (chránič páteře), jezdecké rukavice (ne pletené). Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty (rajtky). Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách, vhodný je též jezdecký bičík - tušírka.
IMG_20170803_104825.jpg
269.JPG
187.JPG
IMG_20170701_180243.jpg
IMG_20170901_164516.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one